Poznań_miasto w wersji lajt. / Atrium UAP / 28.05-01.06.2018

Otwarcie: 28.05.2018, godz. 12.15

Miasto to przestrzeń wspólna. Żywa struktura w której przenikają się blaski i cienie codzienności – emocje, obrazy, dźwięki i zapachy. Świat urbanistycznych form, geometrycznych obiektów, wypełniony witalną energią.
Umiejętność funkcjonowania w tej wyjątkowej przestrzeni decyduje o jakości życia i satysfakcji mieszkańców. Kluczem do rozumienia miasta, czerpania z jego dobrodziejstw jest czytelna komunikacja. Stanowi ona bowiem most do nowych doświadczeń.
Forma przekazu musi być nie tylko zrozumiała, ale przede wszystkim inspirująca. Komunikacja wizualna ma więc podążać za wartościami użytkowymi, a także nadawać ton ogólnego przekazu w warstwie emocjonalnej, wrażeniowej.
Studenci Komunikacji Wizualnej UAP w Poznaniu podjęli wyzwanie -, zdefiniowania na nowo formy graficznej dla wybranych inicjatyw miejskich. Od analizy danych statystycznych, po rozbudowane koncepcje wizerunkowe. Szerokie spektrum zagadnień którym przyświecał nadrzędny cel – przybliżenie inicjatyw miejskich potencjalnym odbiorcom, ukazanie ich w przyjazny, czytelny sposób, lekki i zrozumiały, wzbudzający pozytywne skojarzenia.
Poznań_miasto w wersji lajt zaprasza.
W ramach projektu realizowane były następujące tematy:
Studenci Pracowni Grafiki Informacyjnej / prowadzący: dr hab Lucyna Talejko Kwiatkowska, dr Agata Kulczyk
Wydział Sportu Urzędu miasta Poznania – statystycznie (infografika)

Studenci Pracowni Znaku i Identyfikacji / prowadzący: dr Wojciech Janicki
– Identyfikacja wizerunkowa dla wydarzenia „Noc w Palmiarni”
– Identyfikacja wizerunkowa „Plaże miejskie”
– Identyfikacja wizerunkowa „Lato na Madalinie”
– Identyfikacja wizerunkowa programu „Odmień swoje podwórko”

Studenci Pracowni Grafiki Kinetycznej / prowadzący: dr Mateusz Kokot, mgr Michał Żerdzicki
– „Bąbasy” – interaktywna strona www z infografiką – ranking imion bobasów

Studenci Pracowni Projektowania Interfejsu Graficznego / prowadzący:
– Projekty stron internetowych dla inicjatyw miejskich