Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to pięciodniowe akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju.

W ciągu tych pięciu dni naukowcy z siedmiu poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.

Gościom w odkrywaniu, analizowaniu i tworzeniu towarzyszą najwyższej klasy specjaliści, by dzielić się z nimi swoim doświadczeniem i pasją.

Festiwalowy program obejmuje propozycje siedmiu publicznych szkół wyższych miasta Poznania tj.:

o    Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

o    Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

o    Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu,

o    Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,

o    Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,

o    Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,

o    Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu,

a także  Laboratorium Wyobraźni PPNT i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk.

Po raz kolejny w Festiwalu bierze udział Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy na wykłady, warsztaty i pokazy przygotowane przez pracowników oraz studentów naszej Uczelni! Szczegółowy program w załącznikach poniżej:

Program-PFNiS-2018-Uniwersytet-Artystyczny

• Autor: Aleksandra Gaj