:SKALA

25.11–7.12.2017

Booki. Studying Photobooks

Katedra Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu organizuje międzynarodowy przegląd książek fotograficznych, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Wystawa BOOKI. Studying Photobooks w Galerii SKALA prezentuje najnowsze, zrealizowane w ostatnich dwóch latach, publikacje autorskie studentów i absolwentów uczelni z Anglii, Norwegii, Niemiec, Czech i Słowacji. Wśród dziesiątek wydawnictw, wybranych przez naszych partnerów, znajdują się unikalne i często nieprezentowane dotąd szerszej publiczności, książki autorskie, ziny, zeszyty, itp. Wystawa odbywa się w ramach festiwalu książek fotograficznych XPRINT, towarzyszą jej warsztaty, spotkanie w Bibliotece Katedry Fotografii, a także dyskusja na temat znaczenia i funkcjonowania papierowych publikacji oraz kształcenia specjalistycznego w zakresie wydawnictw fotograficznych. Od kilku lat studenci fotografii UAP realizują prace w formie książek autorskich – chcąc umożliwić im pełniejsze kształcenie w tym zakresie, Katedra Fotografii utworzyła specjalność fotografia edytorska, realizowaną na kierunku fotografia, na którą nabór rozpocznie się w czerwcu 2018. Wystawa w Galerii SKALA jest okazją do zbudowania międzynarodowej sieci uczelni partnerskich, służącej wymianie doświadczeń, współpracy studentów i pedagogów.

Wyboru książek dokonali:
Victoria Rowena Browne – Kunsthøgskolen, Oslo