Fundament wartości 2
Dawid Szafrański _Grażyna Szymała-Wołyńska
Termin: ​wernisaż 13 grudnia /środa/ 2017 r., godz. 13.00.
Miejsce: ​Centrum Kultury w Wielichowie,
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Wielichowie /sala wystawiennicza/
ul. Pocztowa 16, 64-050 Wielichowo,
Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Farna 2a, 64-050 Wielichowo
Czas trwania wystawy: ​13 grudnia 2017 – 16 stycznia 2018

Fundacja RAMUS ARTIS, Centrum Kultury w Wielichowie, Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie zapraszają na wystawę „Fundament wartości 2”, której wernisaż odbędzie się 13 grudnia /środa/ 2017 r., o godz. 13.00 w Centrum Kultury – Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Wielichowie /sala wystawiennicza/.
Na wystawie zostaną zaprezentowane wybrane realizacje rzeźbiarskie oraz wielkoformatowe zdjęcia realizacji plenerowych Grażyny Szymała-Wołyńskiej i Dawida Szafrańskiego powstałe w latach 2014 -2017 podczas RAMUS ARTIS Festival, jak również prace nawiązujące do tematu tegorocznej edycji festiwalu – X Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2017 – „Dom”. ​Część ekspozycji prezentowana będzie w Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej.

Grażyna Szymała-Wołyńska​ ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu w 1984 roku, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Zajmuje się rzeźbą w drewnie, brązie, kamieniu, szkle, wikliną, ceramiką oraz medalierstwem i batikiem. Uczestniczka plenerów rzeźbiarskich i sympozjów ceramicznych. Wystawiała swoje prace w kraju oraz za granicą. Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wielokrotnie opiniowała prace dzieci uzdolnionych plastycznie w programie Bank Dziecięcych Uśmiechów – BZ WBK. Zainicjowała cykl Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich Puszcza Zielonka. W 2011 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Dawid Szafrański​, ur. 1980 w Gorzowie Wielkopolskim.
Studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w latach 2001 – 2006. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, obecnie pracuje jako Adiunkt w 7 Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu /kierownik pracowni prof. Jacek Jagielski /. Realizuje prace i działania, które obejmują obszar społeczno-socjologiczny oraz problematykę współczesnych mediów. Zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art. Kurator i aranżer wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, organizator plenerów, warsztatów, członek Brygady Pigmaliona, Komisarz Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego /2015, 2017/. Laureat Medalu Młodego Pozytywisty – 2012. Założyciel i kurator Galerii Sztuki Współczesnej – Magiel w Wielichowie – 2016. Obecnie mieszka i pracuje w Wielichowie i Poznaniu.

Patronat​: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Patronat honorowy​: Burmistrz Wielichowa – Honorata Kozłowska, Gminna Spółdzielnia “Samopomoc
chłopska” Wielichowo

Organizator​: Fundacja RAMUS ARTIS, Centrum Kultury Wielichowo, Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gminę Murowana Goślina.