Justyna Olszewska | Części pierwsze

Wernisaż: Galeria R+, 6.12.2017, godzina 18:00

Czas trwania wystawy: 6-22.12.2017

Justyna Olszewska w swoich pracach myśli poprzez skórę. Porusza się najbliżej postrzegania skóry jako niezwykle wrażliwej granicy między ja a światem, na której tak wiele każdego dnia może się w naszym życiu wydarzyć. W ramach projektu ekwiwalentem skóry stają się powierzchnie z rzepowej taśmy. Rzep staje się metaforą skóry jako granicy między ja a światem, na której codziennie dochodzi do szalenie skomplikowanych procesów. Parafrazując Kartezjusza, Olszewska zdaje się mówić: „Mam skórę, więc jestem. (Do)tkliwie jestem”.

(M. Smolińska)

Urodzona w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dyplom magisterski w 2014), obecnie asystentka na macierzystej uczelni. W swoich pracach eksperymentuje ze swoim ciałem, które traktuje jak materiał twórczy. Autorka kilku wystaw indywidualnych, brała udział w licznych wystawach zbiorowych, m.in. w Szanghaju,  Stambule, Toruniu, Lublinie. Otrzymała m.in. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2013).

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Szczecin.
Przedsięwzięcie zrealizowano przy udziale Województwa Zachodniopomorskiego.
www.wzp.pl

• Autor: Dariusz Hauzer