Zapraszamy na pokaz filmu Anny Baumgart Ciemna materia sztuki i spotkanie z artystką.

10 XI 2017 (piątek), godz. 15.15
sala 02, budynek B
ul. 23 Lutego 20

Anna Baumgart – doktor sztuki, artystka wizualna, reżyserka, scenografka i producentka filmowa. Tworzy prace wideo, rzeźby, instalacje. Jej twórczość zaliczana jest do nurtu sztuki krytycznej. Artystka pokazywała swoje prace w najważniejszych instytucjach kraju i świata tj. Brooklyn Museum w NYC, Jewish Museum w NYC czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jej filmy prezentowane były na festiwalach video i filmu dokumentalnego w m.in.: LOOP w Barcelonie (nagroda publiczności 2011), Videonale w Bonn, GotoEast w Wiesebaden, Videobrasil w San Paulo, Sarajewie, Mediolanie, Jerozolimie itp. Rzeźby oraz prace wideo Anny Baumgart znajdują się w prestiżowych kolekcjach sztuki w m.in.: Hauser & Wirth, FRAC-Fonds Régional d’Art Contemporain Poitou-Charentes, Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Śląskiego Muzeum Sztuki, Parlamentu Europejskiego. Anna Baumgart poza twórczością artystyczną podejmuje też wiele działań „dospołecznych”, czego przykładem była Café Baumgart, prekursorska wobec istniejących dziś klubokawiarni, przywracająca tradycję kawiarni artystycznych jako miejsca spotkań, dyskusji, akcji.

Organizatorzy: Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz X Pracownia Malarstwa Piotra C. Kowalskiego w Katedrze Interdyscyplinarnej.

• Opublikowano: 08.11.2017, 18:18
  • Ostatnia edycja: 09.11.2017, 22:11