Projekt powstał w Nowym Jorku w 2002 roku jako lokalne wydarzenie, upamiętniające ofiary wrześniowych zamachów. Stopniowo jego ranga wzrastała, aż rozwinął się do festiwalu o zasięgu globalnym. Do udziału zapraszani są artyści w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania. Sztuka prezentowana ma być w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertowych. Przy przygotowaniach do festiwalu oraz w trakcie jego trwania pracują wolontariusze. W Polsce będzie to siódma już odsłona wydarzenia. Program poznańskich edycji z roku na rok jest coraz bogatszy. Organizowane są koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, spektakle teatralne oraz baletowe, projekcje filmowe, warsztaty dla dzieci, spotkania z baśniami i wystawy. Artyści goszczą w najpiękniejszych i ważnych dla kultury poznańskiej miejscach, jak choćby Waga Miejska, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Biblioteka Raczyńskich, Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, kościół św. Wojciecha, Kino Rialto, Kino Muza, Sanktuarium św. Józefa, Szkoła Baletowa, kościół Franciszkanów przy pl. Bernardyńskim, Meskalina, Głośna, Kino Malta, czy Wielkopolskie Centrum Onkologii. Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Miasta Poznania i odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Biblioteki Kórnickiej PAN oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych. W tym roku festiwal tradycyjnie potrwa cały wrzesień. Planowanych jest osiem koncertów muzyki klasycznej, wystawa rzeźb i malarstwa, sześć spotkań warsztatowych dla dzieci, projekcje filmów i opery, spektakl baletowy, trzy pokazy tańca oraz spektakl teatralny. Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu są bezpłatne, a artyści i organizatorzy nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Biblioteki Kórnickiej PAN.

Patroni medialni: WTK, epoznan, Radio Emaus, IKS, Głos Wielkopolski.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania.

Więcej o projekcie: https://www.facebook.com/The-September-Concert-Poland-136862349730094/

• Opublikowano: 18.08.2017, 16:37
  • Ostatnia edycja: 18.08.2017, 16:42