Podczas wernisażu JM Rektor UAP prof. Wojciech Hora w obecności Prezesa MPK Pana Wojciecha Tulibackiego wręczy dyplomy autorom projektu. W sąsiedztwie Uczelni znajdzie się także autobus komunikacji miejskiej z wdrożonym elementem kampanii.

30 czerwca (piątek), godz. 13.00, Atrium UAP (budynek B), ul. 23 Lutego 20

Sztuka komunikacji to pierwszy projekt, który powstał w ramach współpracy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Podczas pleneru projektowego w pałacu w Skokach, studenci Katedry Komunikacji Wizualnej podjęli się stworzenia projektów kampanii promocyjnych dla wybranych linii tramwajowych. Choć głównym celem była promocja miejskiej komunikacji, powstały jednocześnie oryginalne opowieści dla siedmiu linii tramwajowych inspirowane miastem, naturą, charakterem mieszkańców, lokalnymi zwyczajami, bajkami, grami komputerowymi czy kosmosem. Ponad 30 studentów podzielonych na 7 zespołów pod opieką 4 pracowni: Plakatu, Grafiki Informacyjnej, Wydawnictw oraz Grafiki Kinetycznej opracowało kompletne projekty zawierające plakaty, ulotki, infografiki, animacje, a także projekty aplikacji mobilnych oraz gry planszowej.
Wystawa Sztuka Komunikacji będzie następnie prezentowana na dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu (17.07-07.08.2017).

• Opublikowano: 29.06.2017, 02:25
  • Ostatnia edycja: 29.06.2017, 13:52