Jarosław Janas /skany_sitodruk/

Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Farna 2a
64-050 Wielichowo

kurator: Dawid Szafrański
Wernisaż: 30.06.2017 (piątek), godz. 11:00
czas trwania wystawy: 30.06 – 10.07.2017

Galeria Magiel w Wielichowie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Jarosława Janasa, który odbędzie się 30.06.2017 o godzinie 11:00. Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane realizacje autora z zakresu serigrafii (sitodruku).
Po wernisażu zostaną przeprowadzone warsztaty sitodruku dla dzieci w Przedszkolu Świat Bajek w Wielichowie. W warsztacie udział wezmą dzieci z grup: Smerfy i Pszczoły wraz z opiekunami. Prowadzący warsztaty: Jarosław Janas, Dawid Szafrański.
Indywidualnej wystawie prac Jarosława Janasa, adiunkta w II Pracowni Grafiki – Serigrafii – Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, towarzyszyć będą spotkania kuratorskie z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu grodziskiego, Miasta i Gminy Wielichowo. W trakcie spotkań przybliżone zostaną aspekty związane z analizą cyfrowego skanowania przestrzeni i techniki sitodruku – serigrafii w oparciu o zaprezentowane realizacje autora.
Moją uwagę zwracają zmiany w obszarze grafiki warsztatowej zachodzące pod wpływem technologii cyfrowej. Szczególny nacisk kładę na zjawisko przenikania się tych obszarów w kontekście nowych sposobów formowania wypowiedzi artystycznej Jarosław Janas (ur. 1981 w Opolu).

MAGIEL

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

ul. Farna 2a

64-050 Wielichowo

magielgaleria@gmail.com

kurator galerii: Dawid Szafrański
tel.: 502 644 768