Fundacja Sztuki Polskiej ING serdecznie zaprasza wszystkich studentów ostatniego roku na całodniowe, bezpłatne zajęcia, podczas których poznacie praktyki i przydatne narzędzia wspierające artystów w funkcjonowaniu w profesjonalnym świecie sztuki.

Zajęcia odbędą się 11 maja, w godz. 9:15-18:00 na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

Al. Marcinkowskiego 29, budynek B, sala 02

Aby wziąć udział w zajęciach, zgłoś się do nas pisząc na adres zawodowiec@ingart.pl do dnia 17 kwietnia. Otrzymasz zwrotnie formularz zgłoszeniowy do wypełnienia.

Zajęcia będą prowadzone przez ekspertów: krytyków, artystów, kuratorów i galerzystów.

Zaplanowanych zostało 5 wykładów w godz. (9:15-18.00, z przerwą w godz. 14:00-15:00)

1. Mechanizmy świata sztuki – Iwo Zmyślony
  2. Na starcie: wystawy, konkursy, stypendia, rezydencje – Karolina Plinta, Janek Simon
  3. Samoorganizacja: pracownia, ubezpieczenie, umowy, prawo autorskie, finansowanie – Szymon Żydek, Janek Simon
  4. Współpraca z galerią – Marika Zamojska
  5. Autoprezentacja: przygotowanie portfolio – Dawid Radziszewski

Zajęcia zakończą indywidualne konsultacje portfolio, w których uczestniczyć będą wszyscy wykładowcy. Warunkiem wzięcia udziału w konsultacjach jest przesłanie do 23 kwietnia, własnego portfolio w formacie PDF na adres zawodowiec@ingart.pl.

Po konsultacjach każdy uczestnik może ponownie przesłać poprawione już portfolio. Spośród nadesłanych portfolio, 10 najlepszych prześlemy z rekomendacją Fundacji i wykładowców do najważniejszych dyrektorów instytucji oraz kuratorów w Polsce m.in. do: Sebastiana Cichockiego (wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie),  Łukasza Gorczycy (właściciel galerii Raster), Justyny Kowalskiej (właścicielka galerii BWA Warszawa), Wojciecha Kozłowskiego (dyrektor BWA w Zielonej Górze), Ewy Łączyńskiej-Widz (dyrektorka BWA w Tarnowie), Stanisława Rukszy (dyrektora Trafostacji w Szczecinie), Hanny Wróblewskiej (dyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Fundacją Sztuki Polskiej ING

Marta Czyż – koordynatorka projektu Artysta Zawodowiec