Z ogromną radością zapraszamy na koncert XIII Międzynarodowego Festiwalu UNIVERSITAS CANTAT 2017!

14 maja (niedziela), godz. 18.00
Atrium, bud. B
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
ul. 23 lutego 20

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu – Paderewski Chamber Choir
Dyrygenci: prof. Marek Gandecki, Sławomira Raczyńska

Międzynarodowy Festiwal UNIVERSITAS CANTAT od 1998 roku gromadzi w Poznaniu (początkowo co roku, od 2003r. – co dwa lata) najlepsze uniwersyteckie chóry i zespoły wokalne z całego świata. Podczas dotychczasowych dwunastu edycji publiczność miała okazję podziwiać ponad 110 chórów z ponad 30 krajów, w tym z tak odległych zakątków świata, jak Rosja (Irkuck), USA, Meksyk, Braylia, Portoryko, Filipiny, RPA czy Ekwador.

Od początku istnienia imprezy jej organizacją zajmuje się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Chór Kameralny UAM oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Kameralnego UAM. Dyrektorem Festiwalu jest prof. Krzysztof Szydzisz. Festiwal UNIVERSITAS CANTAT (i rzesza wolontariuszy pracujących przy każdej odsłonie) jest dowodem na to, że muzyczne fascynacje w zakresie chóralistyki są czymś uniwersalnym. Spotkania młodych ludzi prowadzą do zawierania nowych znajomości, a multikulturowość jest inspiracją dla słuchaczy.

→ program Festiwalu

→ plakat wydarzenia