Katedra Scenografii | 3S

Wystawa projektów i realizacji scenograficznych studentów i pedagogów Pracowni Scenografii, Pracowni Zjawisk Teatralnych oraz Pracowni Architektury Widowisk

Wernisaż 8 maja (poniedziałek), godz. 18.00
kuratorki: Martyna Stachowczyk, Marta Wyszyńska
Atrium UAP
czas trwania wystawy 8.05 – 12.05.2017

Katedra Scenografii powstała w 2005 roku i obecnie współtworzy Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii. Katedra Scenografii prowadzi interdyscyplinarną działalność naukowo – badawczą, projektową i artystyczną ukierunkowaną na świadome i odpowiedzialne kształtowanie tożsamości wizualnej „sceny” oraz najbliższego otoczenia – „aktora” jako podmiotu projektowania. Projektowanie scenografii jako specjalność na kierunku scenografia odnosi się do tworzenia przestrzeni okazjonalnej (teatr, studio telewizyjne, wystawy, pokazy, widowiska, festyny, parady itp.), a także konkretnych form identyfikacji wizualnej bezpośrednio związanych z uczestnikiem jak np. rekwizyty, stanowiących o jego indywidualności lub identyfikacji z określoną rolą, wydarzeniem, ideą, grupą społeczną lub zawodową. Dzięki indywidualnym kontaktom pedagogów katedra obecnie współpracuje z wieloma teatrami instytucjonalnymi w Poznaniu, teatrami impresaryjnymi, cyklicznie bierze udział w festiwalach teatralnych w Poznaniu i na terenie Polski, podejmuje współpracę z placówkami kulturalnymi w Polsce i za granicą.  Wystawa będzie prezentowała specyfikę poznańskiej scenografii, która wyrosła na gruncie skrzyżowania wielu kierunków. Katedra Scenografii  odzwierciedla współczesne  myślenie o przestrzeni scenicznej poprzez łączenie  sztuki projektowania ze wszelakimi  sztukami pięknymi i muzycznymi uzupełniając  jednocześnie ten obraz propedeutyką reżyserii i inscenizacją.

• Opublikowano: 08.05.2017, 11:50
  • Ostatnia edycja: 08.05.2017, 15:02