Jarosław Bogucki /rzeźba_hologram/

Magiel Galeria Sztuki Współczesnej

Generała Karola Świerczewskiego 2a

64-050 Wielichowo

Galeria Magiel w Wielichowie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Jarosława Boguckiego, który odbędzie się 06.05.2017 o godzinie 17:00. Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane realizacje autora z zakresu rzeźby i hologramu.

Indywidualnej wystawie prac  Jarosława Boguckiego, Kierownika Pracowni Obrazowania Przestrzennego na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, towarzyszyć będą spotkania kuratorskie z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu grodziskiego, Miasta i Gminy Wielichowo. W trakcie spotkań przybliżone zostaną aspekty związane z połączenia dyscyplin rzeźby i  holografii w oparciu o zaprezentowane realizacje Jarosława Boguckiego.

dr Jarosław Bogucki

Urodzony w 1976 roku w Poznaniu. W 2002 roku uzyskał dyplom z rzeźby w pracowni prof. Józefa Petruka na ASP w Poznaniu, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. W swojej twórczości głównie zajmuje się studium postaci ludzkiej. Często ogranicza się tylko do fragmentu ciała, kadruje je, tak aby wyłuskać jedynie to, co jest dla niego najistotniejsze. To, co mówi najwięcej o człowieku – gest, mimikę, ruch. Stopniowo odchodzi od rzeźby figuratywnej skupiając się już tylko na samej sylwecie człowieka. Przeistacza ją i deformuje, nie pozbawiając jej jednak cech ludzkich. Tworzy syntezę postaci w konkretnych sytuacjach skupiając się przede wszystkim na ruchu lub jego braku. Obecnie, postać, do tej pory tak bardzo istotna w jego twórczości, stopniowo staje się tłem do dalszych poszukiwań.

• Opublikowano: 05.05.2017, 01:48
  • Ostatnia edycja: 05.05.2017, 12:58